Autorský večer s Alexanderem Zlámalem

Dovolujeme si Vás pozvat na nevšední autorský večer soudobého hudebního skladatele Alexandera Zlámala, který se bude konat v pondělí 5. března 2018 v 18 hodin v koncertním sále naší školy.
Bratislavský rodák se silnými vazbami na Brno Alexander Zlámal žije a působí již od 80. let v emigraci v USA, v arizonském městě Sedona.
Bývá dobrým zvykem, že se autorského večera (jde-li o současného skladatele) zúčastní sám autor. Jak ale zařídit, abychom se mohli setkat s autorem, který je tak daleko? Jelikož letos pořádáme již druhý autorský koncert ze skladeb A. Zlámala, na tuto zapeklitou otázku máme osvědčené řešení: díky moderním technologiím!
Koncert bude přenášen přímým přenosem do USA prostřednictvím internetového připojení a kamery. Alexander Zlámal tak bude moci být i přes oceán virtuálně přítomen v našem koncertním sále a my u něj doma v Sedoně v obývacím pokoji. Zatímco u nás v Brně bude koncert začínat v 18 hodin, arizonský čas bude díky časovému posunu ukazovat 10 hodin dopoledne.
Na koncertě vystoupí žáci školy, její pedagogové a hosté. Zazní klavírní skladby sólové i čtyřruční, díla pro kytaru a zpěv, klarinet, příčnou flétnu, saxofon a hoboj. Posluchači se mohou těšit na skladby idylického ladění s barevnou harmonií, místy připomínající filmovou hudbu.